” İklim Değişikliğinde Geliştirilmiş Kapasite ve Farkındalık ile Daha İyi Geleceklere” projesinin Çalışma Ziyareti Ankara’da gerçekleşti.

“İklim Değişikliği Alanında Geliştirilmiş Kapasite ve Farkındalık İle Daha İyi Geleceklere” (Better Futures with Enhanced Capacity and Awareness on Climate Change) projesinin çalışma ziyareti  16 Ocak 2018 tarihinde  Ankara’da gerçekleşti.
Projenin uygulama aşamasının birinci faaliyeti olan Çalışma ziyareti Projenin Yönetim Komitesinde yer alan ana ekipten 2 kişi ve 8 eğitmenin katılımıyla 16 Ocak 2018 tarihinde saat 09:30-11.30  Gazi Üniversitesi Gölbaşı Teknokent Yerleşkesi ziyaretiyle başladı.
Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ’ın Gazi Teknokent Alternatif Enerji Sistemleri üzerine sunum yapmış olup, Gazi Teknokent Türkiye’de Güneş Enerjisi alanında en gelişmiş ve çeşitlilik arz eden bir alana sahip kendi enerjisini üreten tek Teknokent olma özelliği ile süreç ve kapasiteleri ile ve ülkemizde enerji politikaları üzerine bilgi verilmiştir. Aynı zamanda, Teknokent gezisi ile paneller ve santral ile ilgili yerinde bilgi verilmiş katılımcıların soruları yanıtlanmıştır. Daha sonra   Hacettepe Üniversitesi  Teknokent  EkoDenge AŞ. ziyaretiyle devam etti. Burada
Sürdürülebilir Endüstri, Sürdürülebilir Çevre ve Akıllı Kentler  alanında uzun yıllardır çalışan ve ülkemizde çevre ve sürdürülebilir çevre politikaları konusunda en fazla ARGE projesi bulunan ve en son uluslararası bir konsorsiyum ile yenilenebilir enerji ile mimari ve enerji üretim tasarımında “Cezeri Yeşil Teknoloji ve Teknik Endüstri Meslek” yapımını tamamlayan firma ziyaretinde uzmanlar iklim değişikliği konusunda yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile ilgili politika ve uygulamalar konusunda bilgi verdi. Yerel yönetimler ile yürütülen projeler ile ilgili iyi uygulamalar ile yukarıda bahsedilen okul projesi uygulama sürecini paylaştılar ve katılımcıların sorularını cevapladılar. Ayrıca gün içinde UNDP Ziyareti  planlanmış olup bazı sorunlar nedeni ile ziyaretimiz gerçekleşememiştir.